Pracuji jako pokladní. Jak se můžu bránit, když po mě chce zaměstnavatel uhradit schodek při inventuře. Sama krádeže neuhlídám. Jana

ODPOVĚĎ:

Záleží na tom, co je napsáno v pracovní smlouvě. Pokud jste uzavřela se zaměstnavatelem písemnou smlouvu o náhradě schodku na majetkových hodnotách, bohužel, za takový schodek odpovídáte v plné výši.

Této odpovědnosti se může zprostit pouze v případě, že prokážete, že tato škoda vznikla z části nebo zcela bez Vašeho zavinění. Např. pokud zaměstnavatel nemá dostatečně zajištěnu provozovnu vůči krádežím.