Lze krátit stravné na služební, je-li na letence uvedeno ON BOARD: MEAL.   Zaměstnavatel to bere jako poskytnutí bezplatného stravování. Děkuji. S pozdravem Zdeněk.

ODPOVĚĎ:
Na základě § 163 odst. 2 zákoník práce je výklad takový, že poskytnutí jiné formy jídla než snídaně, oběda či večeře, tj. např. občerstvení, ať poskytnuté zaměstnavatelem, jinou osobou, přepravní společností ve veřejném dopravním prostředku (v letadle, vlaku, na lodi, není-li poskytnuté jídlo deklarováno např. jako oběd) apod. , se pro uvedené účely za bezplatně poskytnuté jídlo nepovažuje a není důvodem pro snížení stravného.
Důležitý tedy je charakter jídla, zda se jedná o hlavní jídlo, či jen o občerstvení.