Vracím se po tříleté mateřské dovolené do zaměstnání, pracovala jsem u soukromníka, v pracovní smlouvě mám uvedeno výkon práce: fakturantka, je zaměstnavatel povinen umožnit mě návrat na fakturaci, nebo mě může přeřadit na jinou práci např. do skladu, za stejné finanční ohodnocení, jako bych měla na fakturaci? Pokud bych měla právo vrátit se na fakturaci a zaměstnavatel by mi nechtěl vyhovět, mám právo na výpověď s tříměsíčním odstupným: Děkuji Haislarová.

ODPOVĚĎ:
Máte povinnost pracovat pouze na té pozici, pro kterou máte sepsánu pracovní smlouvu. Pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít tuto práci, bude Vás muset propustit z organizačních důvodů, a vyplatit Vám tříměsíční odstupné.