Zaměstnanec nastoupil 16.5.2022 do zaměstnání - pracovní smlouva. Dne 1.6.2022 nenastoupil do práce z důvodu ošetřování člena rodiny. Toto však nedoložil dokumentem k této záležitosti od lékaře. Od 7.6. sdělil, že nastupuje otcovskou dovolenou, což doložil rodným listem. Dne 21.6. podal v rámci tříměsíční zkušební doby výpověď k 21.6.2022.

Nemáme žádný platný dokument na ošetřování člena rodiny, žádost otcovské dovolené jsme zatím na ČSSZ neodeslali. Prosím můžeme se zaměstnancem ukončit pracovní smlouvu zpětně k 30.5.2022 jelikož nedodal žádný dokument k OČR? Pokud by to bylo neplacené volno, pak nemáme z čeho strhnout sociální a zdravotní pojištění. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pracovní poměr není možné ukončit zpětně. Je možné jej ukončit pouze k aktuálnímu dni. Finanční vypořádání se zaměstnancem a provedení odvodů je nutné řešit ke dni, kdy skutečně pracovní poměr skončí.