Ráda bych se dozvěděla jaké mám možnosti k návratu do práce. Aktuálně jsem s dcerou, 20 měsíců, na rodičovské dovolené a tu mám nahlášenou do 3 let věku dítěte. Ráda bych se začala vracet do pracovního procesu na 8-10 hod týdně na stejnou pozici (zubař) ke stejnému zaměstnavateli jako před rodičovskou. Jaké jsou prosím možnosti? Pouze částečný úvazek nebo třeba DPP apod. ? Děkuji mockrát za odpověď. Ivka.

ODPOVĚĎ:
Pokud jde o stejnou pozici, nelze uzavřít ani DPP, ani DPČ - muselo by se jednat o jinou pracovní pozici (§ 34b odst. 2 zákoníku práce - Zaměstnanec v dalším základním pracovněprávním vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce, které jsou stejně druhově vymezeny.).
Je možné zkrátit dosavadní pracovní úvazek, doporučuji však dodatkem zkrátit úvazek pouze na dobu určitou, aby po skončení rodičovské dovolené rovnou opět naběhl plný úvazek.