16.4.2019 mi byl ukončen pracovní poměr, kdy pracovní smlouva byla na dobu určitou a nebyla dále prodloužena. Zaměstnavatel mi předal veškeré dokumenty a výplatní pásku za březen 2019 proti podpisu a vše bylo v pořádku. 07/2019 mi přišel od zaměstnavatele dopis o přečerpání dovolené a opravená výplatní páska za březen 2019 s tím, že mám vrátit peníze.

Má na toto bývalý zaměstnavatel právo? V příloze zasílám dopis od zaměstnavatele. Děkuji Karla.

ODPOVĚĎ:
Podle § 222 odst. 4 zákoníku práce je zaměstnanec povinen vrátit vyplacenou náhradu mzdy nebo platu za dovolenou nebo její část, na niž ztratil právo, popřípadě na niž mu právo nevzniklo.
Zaměstnavatel tedy má právo požadovat vrácení zaplacené náhrady mzdy.