Jsem stíhán za přečin v ohrožení pod vlivem návykové látky. Policii jsem sdělil, že jsem pod vlivem alkoholu řídil automobil přes obec a následně do lesa, kde jsem se spolujezdcem havaroval do potoka a následně byl policií vyslýchán. Pravda je ale taková, že vozidlo přes město řídila jiná osoba a já jeho řízení převzal v oblasti, kde se vzhledem k denní době a vzdálenosti od obce nemohl nikdo nacházet (nebylo koho ohrozit kromě spolujezdce). Rád bych věděl, jestli by tato skutečnost mohla zmírnit budoucí sankce za tento skutek, nebo zda bych si změnou výpovědi mohl případně uškodit. Děkuji, Dalibor

ODPOVĚĎ:
Kdybyste tuto skutečnost uvedl hned, bylo by k ní možné přihlédnout jako k polehčující okolnosti. Teď si ovšem můžete uškodit, protože budete cíleně a nedůvěryhodně měnit výpověď, a soud se pak bude zajímat o důvody změny výpovědi.