Chtěla bych se zeptat, jestli může SVJ uzavřít dohodu o provedení práce na poskytování právních služeb s právníkem, který byl vyškrtnut ze seznamu advokátní komory nebo se jedná o porušení novely zákona o advokacii tzv. vinklaření? Děkuji, Ilona

ODPOVĚĎ:
Právní služby může v ČR poskytovat pouze advokát zapsaný v advokátní komoře. Pokud je uzavřena dohoda o provedení práce, nemělo by předmětem dohody být "poskytování právních služeb", ale spíše kontinuální činnost spočívající v revizi smluv, poradenství, zastoupení u soudu, ale pouze jako zaměstnanec v režimu zákoníku práce, nikoliv jako advokát, tedy OSVČ.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vinklaření právníka vyškrtnutého z advokátní komory - co může takový právník dělat a co ne?