Po vypořádání a uzavření SJM jsme přišli na skutečnost, že nebylo do SJM zahrnuto vše. Jelikož nebyla dohoda možná, je vše u soudu na který nyní čekáme. Zajímalo by mě, zda můžu po bývalem manželovi požadovat nájem za užívání pozemku, na který nemám přístup, jelikož je oplocen a uzavřen a užívá ho pouze byvalý partner. Tato zahrada spadá do SJM. Je již 3 roky po rozvodu manželství. Mohu tento nájem vyžadovat i zpětně? Děkuji, Magda

ODPOVĚĎ:
Po bývalém manželovi nemůžete požadovat nájemné, protože on mohl využívat majetek spadající do společného jmění manželů, stejně jako Vy.