Chtěla jsem se zeptat zda mohu mít zároveň dva hlavní pracovní poměry, však jeden je zkrácený. Děkuji, Kristýna

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce nebrání tomu, mít dva nebo více pracovních poměrů za předpokladu, že budete schopna plnit své povinnosti ze všech těchto pracovních poměrů. Práva a povinnosti z každého pracovního poměru se budou posuzovat zcela samostatně.
Zákoník práce v § 304 odst. 1 obsahuje pouze jedno omezení, a to, že zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Dvě práce se stejnou náplní u dvou zaměstnavatelů - je nutný souhlas zaměstnavatele?