OSVČ podniká i v pronajímaní bytů. Byt A pronajímal celkem 4 roky s celkovou ztrátou 50.000 Kč. Po dalších dvou letech začal pronajímat byt B. Může se ztráta z pronájmu bytu A použít při vyúčtování pronájmu bytu B? Děkuji Cyril

ODPOVĚĎ:
Předpokládám, že vyúčtováním myslíte přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Ano, daňovou ztrátu můžete uplatnit za podmínek uvedených v § 34 odst. 1 Zákona o daních z příjmů jako odčitatelnou položku od základu daně v 5ti zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po období, za které se daňová ztráta vyměřuje. Daňovou ztrátu můžete uplatnit vůči dílčím základům daně dle § 7 - 10 Zákona o daních z příjmů.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Ztrátový pronájem jednoho z bytů a zaevidování ztráty v daňovém přiznání (přiznání k dani z příjmů fyzických osob)