Musím po nabytí nemovitosti, která byla součástí SJM, do mého vylučného vlastnictví v rámci vypořádání SJM po rozvodu platit daň z nabytí nemovitosti? Nemusím vůbec podávat daňové přiznání k této dani nebo nějakou žádost o osvobození od této daně? Děkuji. Hana

ODPOVĚĎ:
Vypořádání SJM není předmětem daně z nabytí nemovitých věcí. Nebudete platit daň ani podávat daňové přiznání.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vypořádání SJM a daň z nabytí nemovitosti
  • Vypořádání společného jmění manželů, převod bytu, domu na jednoho z manželů a daň z nabytí nemovitosti
  • Vypořádání nemovitosti v SJM při rozvodu - je nutné podat daňové příznání kvůli dani z nabytí nemovitosti?