2015 darování bytu synem a snachou (byt byl v SJM) tchýni a tchánovi (do SJM). Je nutné podat daňové přiznání, když je převod od platby darovací daně osvobozen? Děkuji. Děkuji, Adéla

ODPOVĚĎ:
Daňové přiznání nemusíte podávat. Pokud by hodnota bytu činila více než 5 mil Kč, je obdarovaný povinen do 31.3.2016 oznámit tento osvobozený příjem na FÚ.