Mám "kamaráda", který mi dluží 300.000 Kč a je již v prodlení (mám dlužní úpis). Avšak na jeho plat je již uvalena exekuce. Může se tato exekuce - řekněme - rozdělit na půl, aby půlka finančních prostředků šla mně a půlka tomu, komu již "jde". Děkuji, Teodor

ODPOVĚĎ:
Každé řízení musí projít nejdříve fází nalezení práva. Tedy, jestli Váš dlužník skutečně dluží Vám a kolik. Proto se musíte obrátit na soud s žalobou a až po skončení řízení, pokud dlužník nezaplatí dobrovolně přistoupit k exekuci. V té době bude jistě současná exekuce skončena.