Maminka před svatbou vlastnila dům, pak si vzala mého nevlastního otce. V případě, že by zemřela, kdo bude mít nárok na dědictví tohoto domu? Já jako syn, nevlastní otec, jeho děti. Děkuji. Tadeáš.

ODPOVĚĎ:
V případě maminčiny smrti dědí rovným dílem manžel a děti. Ve Vašem případě, pokud jste jediným dítětem své matky, tak dědíte rovnou polovinu Vy a rovnou polovinu její manžel. Jeho děti po Vaší matce nedědí, dědily by pouze, pokud by si Vaše matka tyto děti osvojila.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Dědická práva po svatbě rodiče s nevlastním rodičem - kdo dědí?
  • Nová svatba a dědění nového manžela, manželky a nevlastních dětí