Počet stránek ve webu: 43.166

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2014 jsem uzavřela manželství, máme každý dvě dospělé děti z předchozích manželství. Manžel se svými dětmi nevychází dobře, s dcerou nepromluvil 2007-2017 a ani se synem není v kontaktu. Již před sňatkem jsem koupila do osobního vlastnictví byt, kterým jsem byla vlastníkem. Byt jsem prodala 2016.

2018 budu kupovat byt do osobního vlastnictví, kde také budu majitelem pouze já. Otázka, která mě zajímá je: byt, který budu kupovat - bude mít určitě větší cenu než za kolik jsem prodala předchozí byt. Manžel mi před koupí podepíše u notáře dokument, kde se zřekne nároku na byt, co by mohl nastat po mé smrti. Chci, aby byt, který tu zanechám po mé smrti si rozdělili pouze mé dvě děti. Je napadnutelná později smlouva (dokument) od manžela po mé smrti, kde by si mohl nárokovat podíl vlastnictví na bytu? Je možné, aby mohli začít nárokovat vlastnictví na můj byt manželovo děti po mé smrti? I když mám podepsaný dokument, že se nároku na můj byt manžel zříká. Jak 100% ošetřit, aby můj veškerý majetek (byt i peníze) zdědili jen mé dvě děti? Děkuji

ODPOVĚĎ:
Doporučuji Vám u notáře uzavřít dohodu o zúžení společného jmění manželů. Není ani třeba zužovat společné jmění manželů, tedy SJM ohledně celého majetku, majetek lze zúžit i vůči určité konkrétní věci, tedy např. bytu.
Za vhodné pak považuji zároveň sepsat u notáře pořízení pro případ smrti, tedy závěť, kde bude přímo specifikováno, že předmětný byt získávají v dědictví Vaše děti.
Takováto ochrana je dostačující.


► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Odmítnutí dědictví předem - lze to?
  • Je možné předem odmítnout dědictví? Jak?
  • Zřeknutí se nemovitosti ještě před smrtí manžela, manželky - postup, informace
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.