Jaké jsou možnosti vypořádání dědictví rodinného domu RD, když nedosáhnu na celou výši hypotéky. Existují jiné možnosti jak se vyrovnat, aniž by se musel dům okamžitě prodat? Dědické řízení již proběhlo a nyní jsem spolumajitelkou RD.

ODPOVĚĎ:
Pokud nemáte v úmyslu zůstat s ostatními spoluvlastníky nadále spoluvlastníkem nemovitosti, musíte se mezi sebou finančně vypořádat. Jiná cesta není - tj. buď dojde k vyplacení nebo ponecháte stávající stav. Pokud nemáte na vyplacení dalších spoluvlastníků finanční prostředky a nedosáhnete ani na hypotéku, budete situaci  muset ponechat v dosavadním stavu nebo svůl podíl nabídnout k odkupu ostatním spoluvlastníkům nebo třetí osobě.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Zrušení spoluvlastnictví bez odkoupení podílu od spoluvlastníka, spolumajitele