Chtěli bychom s manželkou darovat dceři část rodinného domu (dům máme s manželkou ve společném vlastnictví), tuto část si dcera společně se svým manželem upravila k bydlení. Nejednalo by se o podíl, ale o vyčleněné prostory (3 pokoje + koupelna a WC + garáž).

Její byt je v suterénu, kde jsou další místnosti technického chatakteru, které darovat nehodláme. Lze to uskutečnit a jakým způsobem? Děkuji. S pozdravem, Michael.

ODPOVĚĎ:
Darovat můžete pouze podíl. Pokud byste měli v úmyslu darovat pouze byt, který dcera obývá, museli byste nechat v domě vymezit jednotky a pak dceři jednu jednotku darovat. Vymezení na jednotky je ale náročná a nákladná procedura. Za dané situace jsou skutečně pouze dvě varianty - darování podílu nebo vymezení na jednotky a darování jednotky.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Darování části nemovitosti (konkrétní místnosti) - lze to?