Soused mě křivě obvinil, že můj pes 24 hodin štěká, což je lež, navíc v noci je absolutní klid. Dal mě k soudu. Jak se mohu bránit? Soudu jsem dodala videonahrávky, kde je vidět, že jeho obvinění je lživé. Děkuji, Simona.

ODPOVĚĎ:
Předně Váš soused bude muset soudu prokázat, že opravdu Váš pes neustále štěká, což se mu nemůže podařit, pokud tomu tak není. Soud nemůže rozhodnout ve Váš neprospěch, pokud nebude prokázáno, že Váš pes opravdu neustále štěká. Nicméně i tak je vhodné rozporovat tvrzení souseda, např. Vámi zmiňovanou nahrávkou, ale můžete také navrhnout výpovědi svědků, což velmi doporučuji.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak se bránit proti neoprávněnému nařčení a žalobě proti rušení klidu štěkáním psa k soudu