Chci se zeptat, kam hlásit/kam se obrátit se zanedbanou revizí plynových zařízení? Bydlíme v nájemním domě a jeho majitel, potažmo správcovská firma, zákonem dané kontroly zcela ignoruje. Děkuji, Stanislav.

ODPOVĚĎ:
Zákon ukládá povinnost provádět plynových zařízení právnickým osobám a podnikajícím fyzickým osobám, tedy i bytovému družstvu či SVJ. Revize se týkají zařízení vně bytové jednotky. Co se týče revizí uvnitř bytových jednotek, pak tyto nejsou dány jako povinné, ale lze je samozřejmě doporučit, neboť je třeba zařízení udržovat v takovém stavu, aby nebyla nebezpečná. Podnět k prošetření, zda je revize provedena včasně a správně, lze podat u
Technické inspekce České republiky, P. O. box 107, 180 00, Praha 8 (TIČR).

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Povinnost kontroly plynových zařízení pronajímatelem, majitelem nájemního bytu
  • Revize plynových zařízení nájemního bytu - zanedbání pronajímatelem, majitelem bytu
  • Kam poslat stížnost na neprovádění revizí plynového zařízení nájemního bytu?