Chci poskytovat službu terapie červeným světlem, na styl samoobslužného solária. Jde o to, že solárium spadá pod živnostenský úřad a červené světlo nikoliv. Zajímá mě pod jakým zákonem lze toto podnikání uskutečnit a jaké tam jsou požadavky na provozovatele, myslím tím požadované vzdělání či nějaký kurz. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud hodláte světla prodávat, pak Vám stačí živnost volná - Velkoobchod a maloobchod. Pokud si však chcete otevřít salón, pak mám za to, že půjde o provozování živnosti vázané - Masérské, rekondiční a regenerační služby. Odborná způsobilost je dle živ. zákona:
a) odborná způsobilost k výkonu povolání lékaře a specializovaná způsobilost v oboru specializace rehabilitační a fyzikální medicína nebo tělovýchovné lékařství podle zvláštního právního předpisu, nebo
b) odborná způsobilost k výkonu povolání fyzioterapeuta nebo maséra nebo nevidomého a slabozrakého maséra podle zvláštního právního předpisu, nebo
c) vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru rehabilitačního nebo tělovýchovného zaměření, nebo
d) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, nebo zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, nebo
e) profesní kvalifikace pro klasickou masáž nebo sportovní masáž podle zvláštního právního předpisu.