Ráda bych věděla, když mám absolvovaný masérský rekvalifikační kurz, je zapotřebí absolvovat další kurzy například lávové kameny, baňkování atd. , abych měla certifikáty nebo je kontrola v salonu nebude chtít a požaduje pouze základní certifikát o rekvalifikačním kurzu masáží. Jde mi o to, jestli tyto služby můžu nabízet v provozně, aniž bych tato osvědčení měla. Učil by mě masér s dlouholetými zkušenostmi, ale nevydává certifikáty. Děkuji, pěkný den Apolena.

ODPOVĚĎ:
Pokud máte splněný rekvalifikační kurz na Masérské, rekondiční a regenerační služby což patří mezi živnosti vázané, tak můžete masérskou činnost vykonávat. Zákon v tomto případě nerozlišuje další kurzy na různé druhy masáží (lávové kameny, lomilomi atp. Získání certifikátů je však dobré doporučit, a to hlavně z důvodu odpovědnosti za případně vzniklou škodu na zdraví (popálení lávovými kameny, nesprávně provedená lymfodrenáž s požkozením lymfatických cév, lymfatických uzlin apod.). Je tedy na salónu, zda po Vás certifikáty bude chtít či mu bude stačit základní kurz.