Jak přesně má být v návrhu/formuláři na výmaz z OR fyzické osoby OSVČ dobrovolně v něm zapsané zformulován "právní důvod pro výmaz", pokud důvodem je, že daná osoba už v OR zapsána jednoduše být nechce? Čili co prosím se tam má přesně napsat  (aktuálně je podnikání této osoby navíc přerušeno, od 2016 prozatím do 11/2022)?

Pokud bude k návrhu/formuláři připojen list s aktuálními kontaktními údaji (email, korespondenční adresa), neboť sídlo podnikání není korespondenční adresou, bude ze strany OR bráno na zřetel, že navrhovatel chce být kontaktován pouze touto cestou?   Je povinností OSVČ o výmazu někoho uvědomit? FÚ, ŽÚ?   Velice Vám děkuji a jsem s pozdravem, Justýna.

ODPOVĚĎ:
Zákon o veřejných rejstřících na tuto situaci nepamatuje. Pokuste se výmazu docílit s odkazem na pozastavení živnostenského oprávnění a vůli nebýt dále zapsán v obchodním rejstříku.
Povinnost informovat o výmazu zde není. Uveďte do listu, že si přejete být kontaktován na uvedenou adresu.