1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Kde si mohu stěžovat na realitní kancelář? Vladimír

ODPOVĚĎ:
Na realitní činnost se vztahují obecně právní předpisy, které upravují výkon podnikatelské činnosti. Pokud se tedy realitní kancelář dopouští nějakého protiprávního jednání, lze se s podnětem obrátit na živnostenský úřad.
Určitou zárukou, která může pomoci zájemcům o prodej nebo koupi nemovitostí, ve výběru dobré  realitky,  je členství realitní kanceláře v Asociaci realitních kanceláří, což je profesní organizace, která svým členům stanoví určitá další pravidla, povinnosti nad rámec zákona, které prohlubují ochranu klientů těchto členských realitních kanceláří.