Koupila jsem si zboží, později jsem odstoupila od kupní smlouvy. Firma mi ale sdělila, že peníze mi vrátí jen tehdy, pokud se zbožím přijedu osobně. Mám to ale přes celou republiku a cesta by mě přišla skoro dráže než samotné zboží. Mám právo odmítnout a poslat zboží poštou, tak jak to bývá zvyklé? Jarka

ODPOVĚĎ:
Není ničí povinností (tedy Vaší ani firmy), aby bylo zboží předáno osobně.

Zboží pošlete poštou a pro jistotu jej pojistěte na poště. Pokud by firma neposlala peníze, domáhejte se jich.