Koupil jsem byt v novostavbě a uvažuji o jeho prodeji. Jedná se o 2kk na okraji Prahy. Bohužel v bytě je nadměrný hluk - dupání sousedů, splachování WC apod. Pokud jsem byt koupil před 11 měsíci a do půl roku ho prodám. Kdo je ze zákona zodpovědný za např. nesplnění akustických norem?

Byt by měl být v záruce u developera nejméně 2 roky na všechny vady? Pokud by měl kupují problém s hlukem, mohu ho jako prodávající v rámci reklamace odkázat na developera?   Děkuji. Metoděj.

ODPOVĚĎ:
Za vady odpovídá prodávající. V případě, že se jedná o „vadu z výroby“, můžete pak jako prodávající uplatnit náhradu škody vůči výrobci (developerovi).
V případě prodeje doporučuji kupujícího upozornit na hluk a výslovně toto uvést do smlouvy. V případě, že takto kupující koupí byt, nemůže pak vadu hluku vůči Vám reklamovat.

  Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Odpovědnost developera za vadu bytu v novostavbě - kročejový hluk od sousedů, nesplnění hlukových norem