Mí rodiče 30 let bydlí v nájemním Baťově domku. Domek v r. 1997 vytopen při povodni, město spravilo. Nyní chtějí odkoupit jako první zájemci. Prosím je zákon, který hovoří o výši ceny pro dlouhodobé nájemce? Můžu za stejných podmínek jako oni koupit i já dcera, která už s nimi nebydlí? Pokud ne, mohou darovat dětem po koupi kdykoliv? Děkuji Terezie.

ODPOVĚĎ:
Podmínky prodeje obecních nemovitostí si stanovuje obec sama. Cena, za jakou budou prodávány, je odsouhlasena na zastupitelstvu. Pro více informací bych doporučila kontaktovat majetkový odbor obce, v níž se domek nachází, neboť obec sama si stanovuje podmínky prodeje i koupě a případně i otázku, po jakou dobu musí být kupec vlastníkem koupené nemovitosti a po jakou dobu ji tedy nemůže převést na třetí osoby.