Prodal jsem štěně kavalíra bez PP v roce 2019. Až za 9 měsíců se mně ozval nový majitel pejska a oznámil mně, že pejsek měl vrozenou vadu Ektopický ureter. Nechal ho 2x operovat a dal za léčbu zatím 40.000 Kč. Chce po mně uhradit všechny náklady za léčbu, ačkoliv mně vůbec neoznámil reklamaci štěněte před operacemi.

Má na to nárok? Nabízíme mu vrátit celou kupní cenu štěněte 8.000 Kč. Děkuji za odpověď, Štěpán.

ODPOVĚĎ:
Primárně je třeba prostudovat kupní smlouvu, na základě které došlo k prodeji štěněte, a to zejména oblasti, které hovoří o zdravotním stavu pejska, případných nárocích kupujícího při výskytu vady apod. Následně bude možné stanovit konkrétní nároky kupujícího a nejvhodnější postup.
Dále obecně platí, že vadu zvířete je kupující povinen vytknout bez zbytečného odkladu prodávajícímu. Pokud již proběhly dvě operace, je otázkou, zda toto bylo ze strany kupujícího dodrženo.
Doporučuji komunikovat výhradně v písemné formě.