Chci-li životnímu partnerovi prodat polovinu svého domu, jaký je nejjednodušší, nejrychlejší, nejlepší a zároveň nejlevnější postup? Kde takovou věc řešit? Děkuji, Emílie.

ODPOVĚĎ:
Musíte sepsat kupní smlouvu, partner jako kupující bude hradit daň z nabytí nemovité věci ve výši 4% ceny spoluvlastnického podílu. Kupní smlouvu s úředně ověřenými podpisy vložíte do katastru nemovitostí, kterému hradíte 2000, -Kč. S celým procesem se můžete obrátit i na advokáta, jejichž seznam najdete na www.advokatikomora.cz.