Prodala jsem nové boty přes inzerát, koupené v obchodě za 2.500 Kč, v původním obalu, nepoužité (sešly se mi dvoje stejné). Paní, co si je ode mne koupila, mi nyní vyhrožuje ČOI, soudním znalcem, trestním stíháním, placením všech nákladů, neboť jí boty nejsou, prý jsou vadné, neodpovídají velikosti.

Údajně je nechávala vyzkoušet svým známým, ty se do nich prý také nedostanou, že jsou zkrátka špatně zpracované. Mohu se nějak bránit, já je obuji normálně. Paní jsem nic nezatajila, boty jsou úplně nové. Děkuji moc.

ODPOVĚĎ:
Skutečnost, že boty neobují známé kupující, není vůbec podstatná. Toto není argument, který by pro Vás byl jakkoliv důležitý.
Pro Vás je podstatné, jak jste boty prodávala (inzerovala). Pokud boty mají ty vlastnosti, které jste uváděla, nemůže Vám jít k tíži, že je kupující neobuje. Obdobně Vám nemůže hrozit postih ze strany ČOI.
Doporučuji vést veškerou komunikaci s kupující v písemné formě.