Při opravě pračky je servisem vyměněno vypouštěcí čerpadlo. Otázka: jaká je délka záruční doby na provedenou práci a jaká na vypouštěcí čerpadlo? Platí, že na provedenou práci je záruka 3 měsíce a na čerpadlo 24 měsíců? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Záruka se řídí uzavřenou smlouvou, zákon totiž umožňuje, aby si smluvní strany nastavily podmínky záruky dle svých potřeb. Je tak možné, aby jednotlivé části pračky či provedené práce měly odlišnou délku záruky. Je proto nezbytné velice důkladně prostudovat smlouvu.