Chci se zeptat, zda je možné odstoupit od kupní smlouvy - koupi pianina, které jsme předem neviděli a nevyzkoušeli, vybírali jsme jen podle fotky a na doporučení prodejce - firmy (pianino je repasované, není nové, prodávající firma na něj dává 5 let záruku). Pianino nám přivezl řidič, smlouvu jsme podepsali u nás doma a dali řidiči, jenže když jsme pianino pořádně prozkoušeli, nejsme spokojení.

Je možné považovat uzavření kupní smlouvy za "mimo obvyklé obchodní prostory" a chtít odstoupit od kupní smlouvy a požadovat vrácení peněz? Není to malá částka. Děkuji za radu!

ODPOVĚĎ:

Ano, v tomto případě se jedná o uzavření smlouvy tzv. distančním způsobem. Můžete tak odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí pianina.