Počet stránek ve webu: 39.266

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupil jsem v dobrovolné dražbě (ne exekutorské) část nemovitosti. Od spoluvlastníků mám Prohlášení o nevyužití předkupního práva podle § 1124 NOZ. U jednoho spolumajitele mám tento dokument s ověřeným podpisem a u druhého je podepsaný zástupce majitele s ověřeným podpisem.

Majitel je dlouhodobě v cizině a zástupce má plnou moc k zastupování. Mám z důvodů zastupování druhého majitele raději ještě obeslat doporučeným dopisem. A pokud se do 4 měsíců nevyjádří můžu počítat, že nedojde k napadení kupní smlouvy. Bude toto stačit, abych se nemusel 3 roky obávat, že někdo kupní smlouvu napadne, případně jak mám postupovat. Děkuji. S pozdravem Tomáš.

 

ODPOVĚĎ:

Pokud má zástupce plnou moc, kterou máte alespoň v kopii k dispozici, a z plné moci vyplývá, že je oprávněn odmítnout využití předkupního práva, nemusíte samotného spolumajitele kontaktovat.


  ► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Majitel nemovitosti má zplnomocněnce, má kupující obeslat hlavního majitele nebo stačí věřit plné moci a nic neřešit?