Počet stránek ve webu: 40.192

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

20.6.2019 jsem koupil vozidlo z bazaru. Hned v ten den jsem zjistil závadu a auto jsem vrátil na opravu. Po 14 dnech mělo být opraveno, vyzvedl jsem jej a odjel. Cestou opět ta samá závada a opět vráceno (7.7.2019), že bude důkladně opraveno.


9.7.2019 jsem ovšem zjistil, že vozidlo bylo dříve poškozeno vodou a to do výše volantu (utopeno). O této skutečnosti jsem informován nebyl a také nesouhlasí stav tachometru. Přední část vozu byla také dost poškozena. Dle prodejce ovšem nehavarováno. Vše jsem našel na internetu, mám vytisknutá fota i VIN. Potřebuji poradit, jak zde mohu co nejrychleji postupovat. Mám podat i trestní oznámení kvůli přetočení tachometru? Autobazar nebo nějaká další osoba mne podvedla a uvedela v omyl. Děkuji, Daniel.

ODPOVĚĎ:
Máte několik možností, můžete se pokusit danou záležitost vyřešit s bazarem – např. odstoupením od smlouvy a vrácením peněz. Dále se můžete také obrátit na policii (kteroukoliv pobočku), aby prověřila, zda se nedopustili nějakého trestného činu. V neposlední řadě se můžete obrátit na Českou obchodní inspekci, aby činnost bazaru prověřila – kontakt zde: www.coi.cz