Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

02/2019 jsem si koupil automobil v autobazaru za 85000. Již za krátkou dobu jeho užívání jsem zjistil několik vážných závad na motoru které mi neumožňují auto provozovat a které by vyžadovaly opravu v hodnotě přesahující částku 50.000 Kč (špatný vstřikovač LPG, závada na hlavě motoru- chladící kapalina v oleji, špatné studené starty, špatně fungující termostat a pravděpodobně i podpálený ventil). S autem jsem najel cca 1500 km.

Můžete mi prosím poradit jaké mám možnosti abych mohl automobil vrátit a co musím dopředu udělat než se vydám k prodejci. Dopředu předpokládám že prodejce nebude chtít automobil zpět vykoupit. Děkuji, Bořivoj

 

ODPOVĚĎ:
Není dobré dopředu předjímat reakce prodejce, proto se nejprve pokuste s prodejcem domluvit na případné úhradě nákladů za opravu. Pokud by to tedy odmítl, pak je vhodné oslovit soudního znalce v oboru a jeho znalecký posudek předložit prodávajícímu a následně se pokusit znova o kompenzaci nákladů. Pokud by ani poté na dohodu nepřistoupil, pak nezbývá, než mu zaslat předžalobní výzvu a poté tuto záležitost řešit soudní cestou.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.