Vlastním vozidlo BMW a 2016 jsem byl touto automobilkou vyzván, abych přijel do jejich servisu na svolávací akci, při které by mi měli vyměnit, zřejmě vadný, rozvodový řetěz. 10.4.2019 mi tento řetěz praskl a došlo ke značnému poškození motoru. Mám nárok na nějaké odškodnění, když mi všichni mechanici tvrdí, že by měl tento řetěz, dle dílenského manuálu BMW, vydržet mnohem delší dobu a cca 200 000 km? Já jsem na něho najel 90 000 km, takže předpokládám, že tento řetěz nebyl rovněž tak kvalitní, jak by kvalitní být měl. Děkuji, Milan

ODPOVĚĎ:
Nárok na odškodnění by Vám vznikl, pokud by bylo možné prokázat, že řetěz měl vadu. Pokud je skutečně uvedena životnost řetězu v manuálu, pak by to neměl být problém. Jinak byste asi musel oslovit znalce v oboru.