Dva společníci založí s.r.o. - jeden vloží 50 000 a druhý 90 000Kč - obchodní podíly 50/140 a 90/140. Po čase ten druhý vloží ještě 4.000.000Kč a navýší základní kapitál na 4.140.000 Kč. Je možné, aby jeho obchodní podíl zůstal stejný jako původně, tady 90/140? Děkuji, Pavla

ODPOVĚĎ:
Každý společník ve s.r.o. může mít pouze jeden obchodní podíl. Jestliže se společník účastní dalším vkladem, zvyšuje se odpovídajícím způsobem jeho vklad, popřípadě i jeho obchodní podíl. Ve Vašem případě se tedy obchodní podíl daného společníka zvýší.