Prosím o radu ohledně odstoupení od smlouvy/výpověď. Jsem účastnicí ročního kurzu - tedy dopředu nevíte, jaký bude - a nevyhovuje mi. Podepsala jsem však 1. den dokument stvrzující, že se zavazuji doplatit celou částku. Je možné se z toho vyvázat? V podmínkách kurzu je uvedeno, že to lze pouze ze zákonných důvodů? Jaké to jsou?

A dá se vyvázat proto, že se mi nelíbí? V čl. V. , odst. 7. je znění: https://www.skola-interier-design.cz/podminky/. Proběhly 4 víkendy ze 17ti a nyní jsem v prodlení s placením druhé části sumy. Děkuji moc za radu, Amálie.

ODPOVĚĎ:
Mezi zákonné důvody patří typicky situace, kdy druhá smluvní strana poruší některou svou povinnost ze smlouvy podstatným způsobem. Skutečnost, že se Vám kurz nelíbí, není důvodem pro zrušení smlouvy/nezaplacení ceny.