Jsem vlastník lesa a nechal jsem živnostníka v oboru lesnictví vytahat a prodat natěžené dřevo. Po delší době 2-3 měsíce mi zaplatil. Část peněz v hotovosti část na účet. Problém je v tom, že mi odmítá dát třeba i kopie dokladů z prodeje daného dřeva, kde bude jasně uvedeno přesné množství a cena za kolik to prodal. Jsem totiž přesvědčený, že dřevo prodal za víc peněz než uvedl na ručně psaném papíře co jsem od něj dostal.

Problém bude i v tom, že vše proběhlo pouze po vzájemné domluvě bez jakékoliv smlouvy. Potřeboval bych tedy poradit jak nejlépe postupovat, případně na koho se obrátit. Předem díky Matouš.

ODPOVĚĎ:
Můžete se na něj obrátit v písemné podobě a požadovat předložení všech dokladů týkajících se prodeje dřeva. V úvahu také přichází obrátit se na Polici ČR s tím, aby bylo prověřeno, zda se tato osoba nedopustila některého majetkového trestného činu vůči Vám.