25.5.2022 jsem se objednala do programu na hubnutí, který bylo možné na žádost zrušit do 21 dni, tuto lhůtu jsem promarnila, žádala jsem až 15.6.2022 přes aplikaci - v podmínkách stojí, že se musí požádat den před uplynutím lhůty. Dne 4.7.2022 jsem byla osobně podat písemnou žádost o zrušení programu, bylo mi sděleno, že mají 30 dni na vyřízení, do dnes (04.09.2022) nemám žádné rozhodnutí ani zpětnou vazbu.

Součástí programu je spotřebitelský úvěr od spol. Essox na 6 měsíců. Ten já sama vypovědět nemohu, zrušení a výpověď musí zajistit spol. Nutriadapt (odpověď od spol. Essox). Co mohu v tomto případě dělat? Spol. Nutriadapt nereaguje na me žádosti a úvěr platím dál, služby již od 15.6.2022 nevyužívám, děkuji za případnou radu, hezký den Gertruda.

ODPOVĚĎ:
Smlouvu můžete jednostranně zrušit jen způsobem uvedeným ve smlouvě. Zákon totiž umožňuje, aby si smluvní strany nastavily vlastní podmínky. Jestliže jste do dnešního dne neobdržela žádnou odpověď, doporučuji se dotázat společnosti (písemně, emailem apod.) na to, v jakém stavu je tato záležitost a vyzvat k jejímu dořešení.
Doporučuji komunikovat výhradně v písemné formě.