Dárkem pod stromeček jsme obdrželi 2 vstupenky v celkové hodnotě 2.650 Kč na budoucí koncert Andrea Bocceliho na den 29.5.2021 v Praze. Jelikož jsme staří lidé a problém s Covidem 19 se dozajista do května 2021 nevyřeší, požádali jsme písemně pořadatele akce (firmu Bestsport a. s. , IČ 24214795) o vrácení peněz, protože na koncert dozajista nepůjdeme, jelikož by to mohl být i náš současně poslední koncert.

Vstupenky byly zaplaceny on-line prostřednictvím Ticketportal.cz, který nám nechtěl vyhovět, vstupné vrátit a odkázal nás na pořadatele akce. Oba výše vyjmenované subjekty nám odmítly peníze oproti vstupenkám vrátit. Prý vstupné nelze vrátit z důvodu absence zákonného důvodu. Prosím o právní pomoc. Jolana.

ODPOVĚĎ:
V tomto případě opravdu chybí zákonný důvod pro vrácení vstupného. Samotná obava z nemoci covid-19 v tomto případě nestačí, a to i s ohledem na skutečnost, že se má koncert konat až na konci května roku 2021, kdy nelze takto dopředu předvídat, jaká bude situace.