Počet stránek ve webu: 41.368

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S bratrem spoluvlastníme dům. V nemovitosti bydlím jen já, on jinde. Dohodli jsme se, že mu dám určitou hotovost a on poté nechá dům přepsat celý na mě v podobě darovací smlouvy. Peníze nyní ještě nemám. I tak chceme sepsat nějakou dohodu, ve které by bylo, že jsme se takto dohodli. Jak by taková dohoda či smlouva měla vypadat, co by v ní mělo být vše uvedené? Děkuji, Věra.

ODPOVĚĎ:
V daném případě byste měli sepsat smlouvu o smlouvě budoucí. Pokud ale budete bratrovi dávat za Váš podíl peníze, nejedná se o darování, ale o koupi a pokud byste darovali a dávali peníze a toto smlouvou zlegalizovali, fakticky byste obcházeli zákon, neboť byste se tak vyhnuli dani z nabytí nemovité věci. Doporučuji navštívit advokáta, jejichž seznam najdete na www.advokatikomora.cz a s ním probrat přesný postup, nicméně měli byste sepsat smlouvu o smlouvě budoucí kupní, uvést smluvní strany, specifikaci nemovitosti, specifikacii částky, kterou budete hradit a stanovení lhůty, kdy k tomu dojde.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 69 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.