Počet stránek ve webu: 40.396

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ a zároveň mám i firmu s. r. o. , kde jsem jediným majitelem a jednatelem. Mohu jako OSVČ do své s. r. o. přeprodávat zboží? Existuje nějaké omezení? Děkuji za odpověď. František.

ODPOVĚĎ:
Je zde omezení v podobě zákazu konkurence, a to u funkce jednatele. Ovšem pouze za situace, kdy by bylo v s. r. o. více společníků (resp. zákon stanovuje, že jednatel musí získat souhlas všech společníků, aby mohl podnikat v předmětu činnosti nebo podnikání společnosti).
Další, a mnohem významnější, mohou být daňové dopady – a to v oblasti využívání majetku – zda by při podnikání docházelo k tomu, že jako OSVČ budete využívat majetek s. r. o. a naopak, zda dochází k podnikatelské činnosti v totožných prostorách, zohledňuje se i skutečnost, zda předmět činnosti u s. r. o. je totožný jako předmět činnosti u OSVČ.
Dále v případě samotného přeprodeje je pak ze strany finančních úřadů zkoumáno, zda dochází k předprodeji za obvyklou cenu (cenu, za kterou je přeprodáváno i jiným osobám, popř. , by bylo přeprodáváno).