Potřebovala bych prosím poradit ohledně odstoupení od smlouvy. Uzavřela jsem smlouvu se svatebním fotografem. Cena za služby byla stanovena na 8.000 Kč rozdělených na zálohu 4.000 Kč zaplacenou při uzavření smlouvy a doplatek 4.000 Kč k zaplacení po skončení akce. Termín konání svatby byl 27.7.2019.

Dne 27.4.2019 jsem kontaktovala fotografa s informací, že se konaná akce ruší. Dle podmínek uvedených ve smlouvě činí storno poplatek při zrušení v době 3 a více měsíců před konanou akcí výši složené zálohy (4.000 Kč). V případě zrušení v době kratší než 3 měsíce by bylo k doplacení do plné výše ceny služby (tj. doplatit 4.000 Kč). Vzhledem ke zrušení 27.4.2019 si myslím, že jsem akci zrušila ve lhůtě 3 a více měsíců, tudíž bych už neměla nic doplácet. Fotograf se ale na mě obrátil s tím, že mám doplatit službu do plné výše.   Prosím o radu, jak se tedy tyto doby počítají, jestli má případně smysl se s fotografem pouštět do sporu. Předem děkuji.   S pozdravem Radka

ODPOVĚĎ:
Přiložená smlouva byla podepsána 25.2.2019 s datem svatby 27.7.2019. Lhůta 3 měsíce se počítá podle číselného označení – tj. 3 měsíce od 27.7.2019 je datum 27.4.2019. Pokud do tohoto data bylo odstoupení doručeno fotografovi, měla byste platit nižší storno poplatek.