Koupila jsem repasovanou pračku. Po měsíčním užívání náhle začala téct ze zadního otvoru voda. Pračku jsem odvezla zpět. Prodejce mi řekl, že reklamaci akceptuje, že pračce nic není a až pračku prodá, peníze mi zašle. Již je tomu rok, pračka prodána není a prodejce mi peníze nechce vrátit, pokud pračka nebude prodána. Mám nějakou možnost získat peníze zpět? Děkuji, Ivana

ODPOVĚĎ:
Prodávající byl povinen Vám bezodkladně po vyřízení reklamace vrátit peníze, protože souhlasil s Vámi zvoleným odstoupením od smlouvy. Prodejce je v prodlení. Můžete podat žalobu k soudu na plnění vrácení požadované kupní ceny. Dále můžete podat stížnost na Českou obchodní inspekci vzhledem k řádnému nevyřízení reklamace.