Úvěrová společnost po mě požaduje, abych platila úroky z nezaplacených úroků z prodlení, zdá se mi to zvláštní a proto bych se chtěla zeptat, jestli je něco takového možné. Děkuji, Božena.

ODPOVĚĎ:
Požadovat po dlužníkovi úroky z úroků možné není, a to protože ani obchodní a ani občanský zákoník tuto možnost nepřipouštějí.
Proti postupu úvěrových společností, které požadují úroky z úroků je proto nutné se bránit.
Na druhou stranu ale není vyloučeno, aby si účastníci smlouvy, v tomto případě úvěrové smlouvy, dohodli, že vzniklé úroky z prodlení se stanou součástí jistiny a jistina, takto navýšená, bude sankčně úročena.

Proto by bylo dobré si pročíst smlouvu o poskytnutí úvěru.