Chtěl bych se zeptat kolik se platí za silniční daň a kdy musím zaplatit zálohu? Obecně jaká jsou pravidla u ní? Jaroslav

ODPOVĚĎ:
Předmětem silniční daně jsou mj. vozidla, která používají zaměstnanci k podnikání svých zaměstnavatelů, a je povinností za tato vozidla platit silniční daň ve výši 25 korun za den, nebo ve výši normální běžné měsíční sazby, pokud je to pro poplatníka výhodnější.

Nezapomínejte také na to, že máte zálohovou povinnost u silniční daně a že byste ji měl zaplatit nejpozději k 15. dubnu, červenci, září a prosinci běžného roku zálohy.

Po podání daňového přiznání k 31. lednu tyto zálohy vyúčtují v přiznání a buď do 31. ledna zaplatí nedoplatek, anebo požádají o vrácení přeplatku správce daně.