Mám přerušenou činnost OSVČ. Chystám se ji obnovit. Je stanovena nějaká lhůta, která by stanovila jak dlouho musím aktivně činnost vykonávat před tím, než jsem oprávněn žádat o kompenzační bonus pro OSVČ (související s omezením činnosti nařízením vlády ČR)?

Myslím tím samozřejmě o kompenzační bonusy, které (možná) budou vypsány až po (znovu) zahájení mé činnosti OSVČ.   Děkuji, Stanislav.

ODPOVĚĎ:
Lhůta aktivního výkonu činnosti před tím, než jste oprávněn podat žádost o kompenzační bonus (dále jen "KB") není v zákoně o KB určena. Musíte splnit podmínku, od kdy byla činnost OSVČ přerušena. Abyste byl oprávněn žádat o KB musíte být aktivním OSVČ a zároveň ke dni 5. října 2020 jste byl buď aktivní OSVČ nebo jste měl k tomuto dni přerušenou činnost OSVČ, přičemž Vaše činnost byla přerušena ode dne, který nastal po 12. březnu 2020. Po splnění těchto podmínek můžete žádat o KB za ty kalendářní dny bonusového období, ve kterých jste byl aktivním OSVČ (dny, kdy jste neměl přerušenou činnost).