Pracuji v zahraničí na řádnou smlouvu. Veškeré poplatky platím v zahraničí. V ČR neplatím ani zdravotní, ani sociální poitění. V Brně pronajímám od října 2019 rodinný domek za 13.000 Kč měsíčně. Od které částky se podává daňové přiznání FÚ? Děkuji, na shledanou, Drahuše.

ODPOVĚĎ:
Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15.000 Kč, pokud nejde o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy z nichž se vybírá daň srážkou podle zvláštní sazby daně. Ve Vašem případě podle informací z dotazu tuto částku rozhodně přesahujete a máte tedy povinnost podat v ČR za rok 2019 přiznání k dani z příjmů fyzických osob.