Jsem jediný vlastník garáže, a chtěla bych ji darovat vnukovi. Zajímá mě kolik za to zaplatíme a jak postupovat. Děkuji Milena.

ODPOVĚĎ:
V případě darování příbuznému neplatíte daň. Jediné, co tedy budete hradit, je správní poplatek katastru nemovitostí, který je od roku 2020 zvýšen na částku 2.000 Kč měsíčně. Musíte mít sepsánu darovací smlouvu písemně a tuto vložit do katastru nemovitostí. Pokud byste požádali právníka o sepis a vyřízení, hradili byste za tyto služby cca 10.000 Kč.